Právníci

Alice Frýbová

Kontakt: alice.frybova@holubova.cz

Klienti:
- cestovní kanceláře
- obchodní společnosti
- obce, školy, atd.

Specializace:
- cestovní právo
- ochrana osobních údajů
- přeshraniční vymáhání pohledávek

Jazyky:
- čeština
- angličtina
- němčina

Vzdělání:
- Právnická fakulta Univerzity Karlovy, Praha (Mgr. 2016)
- Univerzita v Pasově, Německo (2013)
- Univerzita v Turku, Finsko (2015)
- European University Viadrina, Německo (2015)
Alice pracuje převážně na případech týkajících se cestovních kanceláří, zejména na problematice zájezdů. Pomáhá také ostatním společnostem podnikajícím v cestovním ruchu s jejich každodenními záležitostmi.

Alice se opakovaně podílela na poskytování právních služeb jednomu z celosvětově největších zprostředkovatelů prodeje letenek. Zejména se zabývala problematikou úpravy a rozvoje obchodního modelu z hlediska cestovního, spotřebitelského a dopravního práva.

Další specializací Alice je oblast ochrany osobních údajů. Poskytuje právní poradenství a připravuje společnosti a veřejné subjekty, zvláště pak obce a školy, na Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). V této oblasti práva také spolupracuje s nakladatelstvím Wolters Kluwer.


Jako mluvčí Česko-německého fóra mládeže zastupovala Alice zájmy a názory mládeže vůči českému a německému Ministerstvu školství a dále v rámci Česko-německého diskuzního fóra, největší česko-německé diskusní platformy skládající se z politiků, podnikatelů a členů neziskových organizací. Pokud pocházíte z německy mluvící země, Alice bude zřejmě Vaší kontaktní osobou.