Štěpán Holub

Kontakt

stepan.holub@holubova.cz

Klienti

 • Mezinárodní rodiny a správci jejich majetku
 • Vlastníci nemovitostí a majitelé společností
 • Společnosti a startupy

Specializace

Jazyky

 • Čeština
 • Angličtina
 • Němčina
 • Švédština

Vzdělání a kvalifikace

 • Právnická fakulta Univerzity Karlovy, Praha (Mgr.), 2004
 • Stockholmská univerzita, 2000 - 2001
 • Trust & Estate Practitioner (TEP) - STEP, 2016
 • České advokátní komora, Bruselská advokátní komora - mediátor pro obchodní a civilní spory, 2013

Štěpán je spolu řídícím partnerem kanceláře a předním specialistou na vícegenerační plánování, strukturování a nakládání s majetkem a na nemovitosti, v Česku i nadnárodně. Radí klientům při přeshraničních transakcích a úspěšně zastupoval klienty také při soudních sporech, a to včetně Ústavního soudu. 

Štěpán často přednáší a účastní se akcí pořádaných mezinárodními právními organizacemi, jako jsou AIJA, Legalmondo, Peopil a další. Díky aktivní participaci a svým kontaktům dokáže najít klientům vhodné právní specialisty ve většině zemí po celém světě. V roce 2023 byl jmenován čestným členem Mezinárodní asociace mladých právníků AIJA, kde byl mimo jiné hlavním organizátorem kongresu v Praze pro 550 právníků. Každoročně organizuje mezinárodní konference zaměřené na otázky soukromých nadací a trustů.

Štěpán radí zkušeným i začínajícím podnikatelům a investorům nejen v právních záležitostech, ale také ve všech fázích jejich podnikání. Svým klientům dokáže poradit vhodná řešení díky kombinaci svých mnohaletých zkušeností z právní i podnikatelské praxe.

Na základě doporučení byl zařazen do publikace Who's Who Legal (nově Lexology) jako přední odborník pro oblast „Soukromí klienti“ v České republice. Je jedním z mála členů Society of Trust & Estate Practitioners (STEP) z České republiky, kteří mají Trust & Estate Practitioner's (TEP) kvalifikaci. Získal kvalifikaci České advokátní komory a Bruselské advokátní komory jako mediátor pro obchodní i civilní spory. Štěpán taktéž působí u Nejvyššího správního soudu České republiky jako přísedící v senátu pro kárné věci exekutorů.

Štěpán publikuje v oblasti správy majetku, například v Beneficial Ownership Registers: The STEP Handbook for Advisers (2021, Publisher: Globe Law and Business, ISBN: 9781787424142, kapitola Czech Republic) nebo v Itpa Offshore Handbook (2021, International Tax Planning Association, kapitola Czech Republic).

Od České advokátní komory získal ocenění „Pro Bono advokát roku 2009“. Této oblasti se věnuje dlouhodobě. V roce 2022, krátce po začátku ruské invaze na Ukrajinu, inicioval vznik mezinárodní pro bono platformy zvané UA.SUPPORT – Linking Help, která dosud pomohla lidem v nouzi vyřešit přes 4 600 právních případů.

související reference

Leif Salomonson

S potěšením doporučuji Holubovu advokátní kancelář všem, kteří potřebují jakoukoli právní pomoc v České republice.

Darchitects

Holubová advokáti mně a mému klientovi pomohli vyřešit velice komplikovaný případ dědictví, který se nepodařilo vyřešit 20 let.

Ing. arch. David Černík

MUDr. Jiří Dostál

Víc jak po 40 letech projednali dědictví a zapsali mě jako aktuálního vlastníka. Za pomoc jsem jim vděčný. Sám bych to nedokázal.

Kontaktní formulář