Právníci

Alice Kubů Frýbová

Advokátka

Kontakt:
alice.kubu-frybova@holubova.cz

Klienti:
- podnikatelé v cestovním ruchu a dopravě
- e-shopy
- obce, školy a veřejná správa

Specializace:
- cestovní právo
- ochrana osobních údajů
- školské právo

Jazyky:
- čeština
- angličtina
- němčina

Vzdělání:
- Právnická fakulta Univerzity Karlovy, Praha (Mgr. 2016)
- Univerzita v Pasově, Německo (2013)
- Univerzita v Turku, Finsko (2015)
- European University Viadrina, Německo (2015)

Alice je advokátkou specializující se na problematiku ochrany osobních údajů, školství, cestovního práva, ochranu spotřebitele a na přeshraniční řešení sporů.


V oblasti ochrany osobních údajů poskytuje právní poradenství veřejným i soukromým subjektům, zvláště pak školám a obcím. V této oblasti intenzivně spolupracuje s nakladatelstvími Wolters Kluwer a Nakladatelstvím Fórum. Pravidelně přispívá do časopisu Řízení školy,je hlavní autorkou knihy První zkušenosti s GDPR ve školství a spoluautorkou knihy GDPR a žádost podle stošestky v praxi obcí. Pro školy a obce pravidelně přednáší na konferencích či školeních. Její velkou výhodou je, že pochází z rodiny učitelů, a rozumí tak problémům, se kterými se školy potýkají.  


V oblasti cestovního práva poskytuje poradenství různým aktérům v oblasti cestovního ruchu s důrazem na marketingové a online aktivity podnikatelů. Alice se opakovaně podílela na poskytování právních služeb jednomu z celosvětově největších zprostředkovatelů prodeje letenek. Je také spoluautorkou komentáře z zákonu "Lex Voucher".


V neposlední řadě se Alice specializuje na přeshraniční řešení sporů, zejména se švýcarským, německým nebo rakouským prvkem.