Blog

Dnes je světový den ochrany osobních údajů. Co se za rok událo?

28. 1. 2021

Celý rok pro Vás sledujeme otázky ochrany osobních údajů. Proto bychom chtěli připomenout některé z našich článků, které jsme za poslední rok k ochraně osobních údajů publikovali. Dnes totiž není jen den, kdy si (alespoň některé) děti odnesou ze školy vysvědčení, ale slavíme také světový den ochrany osobních údajů.


Pro ty, kdo sledují sociální sítě a přetahovanou mezi Evropou a USA, doporučujeme k přečtení článek o problému sociální sítě facebook týkající se předávání osobních údajů Evropanů do USA. Tato problematika je aktuální i v souvislosti s diskuzí o změnách podmínek WhatsAppu.


Pro podnikatele v cestovním ruchu by mělo být zajímavé, proč byly nejvyšší pokuty za úniky osobních údajů uloženy právě britským leteckým dopravcům.


Psali jsme také o tom s čím se lidé nejčastěji obrací na Úřad pro ochranu osobních údajů.

No a v neposlední řadě na příkladu jedné islandské školy jsme ukázali, jak je důležité kontrolovat komu e-mail zasíláte a co dáváte do jeho přílohy.

A co nás čeká? Evropský sbor ochrany osobnách údajů dokončuje nové pokyny pro ohlašování porušení zabezpečení ochrany osobních údajů. Protože fungujeme i jako pověřenec, přípravu pokynů bedlivě sledujeme. I Brexit samozřejmě dopadá na problematiku ochrany osobních údajů. Obojí pro Vás sledujeme, jestli chcete zůstat v obraze, sledujte Vy nás.