Blog

Klára Dvořáková v COTakhle snídaně k připravenosti cestovních kanceláří na novelu zákona č. 159/1999 Sb.

27. 2. 2019

Advokátka Holubová advokáti s.r.o. Klára Dvořáková přijala pozvání na  COTakhle snídani k dopadům novely zákona č. 159/1999 Sb. a k pojištění v cestovním ruchu. Setkání se konalo na půdě Hospodářské komory České republiky.


V panelu dále vystoupili ředitelka odboru cestovního ruchu MMR Renata Králová, prezident AČCKA Roman Škrabánek nebo místopředseda ACK ČR Zdeněk Kříž.


Klára Dvořáková  k připravenosti či nepřipravenosti cestovních kanceláří a agentur na novelu zákona č. 159/1999 Sb. mimo jiné uvedla: „V životě jsem v průběhu letní sezony neposkytla tolik konzultací cestovním kancelářím a agenturám, jako právě vloni po účinnosti novely zákona. A mohu s jistotou říct, že zdaleka ne všechny cestovní kanceláře a agentury stihly k 1. červenci implementovat novelu. Ta totiž reálně pro všechny hráče znamená, že si musí provést audit svých produktů, finančních odvodů a smluvních dokumentů. A to zkrátka pro většinu bylo nereálné. Pokud byl někdo kompletně připraven, pak možná velcí hráči, kteří s předstihem do příprav investovali nemalé finanční obnosy. Mnozí z ostatních pak vše řešili až na poslední chvíli, tedy koncem června, kdy už bylo nereálné vše stihnout“. (COT business, č. 2/2019, str. 8-9)

Uvedení života cestovní kanceláře nebo agentury do souladu s novelou zákona č. 159/1999 Sb. je stále aktuální. Máte zájem? Napište na info@holubova.cz a sjednejte si u nás schůzku.