Blog

Aktuální podmínky pro cestování Čechů na Island

11. 6. 2020

Islandská vláda oznámila, že od 15. 6. 2020 se Island otevře turistům. Podmínkou pro vstup je ale negativní vstupní PCR test na COVID nebo 14-ti denní karanténa. Test před odjezdem na Island stojí 9000 ISK - cca 1542 Kč a na místě 11000 ISK - cca 1885 Kč. Testování probíhá na letišti před vyzvednutím zavazadla a zabere Vám přibližně 15 minut navíc.

Pokud Váš pobyt na Islandu bude trvat 10 nebo více dní, je nutné si po 4 až 6 dnech nechat udělat druhý test v jakémkoli zdravotnickém centru. Tento druhý test je zdarma.


Před odletem jsou cestující povinni vyplnit formulář, který naleznete zde, kde požadují osobní údaje, kontaktní informace, informace o letu, termíny a adresu pobytu na Islandu. Doporučuje se stáhnout si aplikaci Rakning C-19, ve které se dozvíte veškeré oficiální informace ke COVID a cestování a přijde Vám do ní informace o výsledku Vašeho testu.


Testování bude možné na letišti v Keflaviku a v Seydisfjorduru. Cestující, kteří přilétají na jiná letiště (Reykjavik, Akureyri, Egilsstadir) nebo do přístavů mohou být testováni v nejbližším zdravotnickém centru. Po provedení testu se mohou cestující volně pohybovat na Islandu, ale je doporučováno přijímat preventivní opatření jako například social distancing nebo roušky.


Test na COVID ani karanténu nemusí po příletu absolvovat děti narozené v roce 2005 a později.

Pro cestující z Islandu do České republiky není aktuálně požadován po příletu PCR test ani karanténa.


Pro podrobnější a aktuální informace doporučujeme sledovat tyto webové stránky:


https://www.government.is/ministries/ministry-for-foreign-affairs/


https://www.landlaeknir.is/servlet/file/store93/item41745/Passengerinfo.pdf


https://www.covid.is/english